Vi söker nya ledare

28
mars
2018

Skrivet av Bodil

Postat i Information

Brinner du för att

inspirera andra människor till träning? 

 

 Bli en del av oss i Asarumsgymnasterna/Mörrums Gymmix💪🏼

Vi söker nya ledare för våra vuxenpass och söker dig som vill vara en i vårt härliga gäng och leda ett eller flera pass i veckan.

Vi erbjuder alla våra ledare utbildning och inspirationskurser kontinuerligt som föreningen står för och som anordnas av Svenska Gymnastikförbundet. Ett mindre arvode för de pass du har haft utgår efter varje termin. Vi söker ledare inom olika pass  vi är öppna för nya idéer och förslag och lyssnar gärna på våra medlemmars och ledares önskemål  så vad är du sugen på att leda?

Tveka inte att höra av dig till oss så kan vi tillsammans få ihop något riktigt bra inför höstterminen 2018.
Du når oss här:
Ordförande: helena.samuelsson@hotmail.com
Ledare för vuxen: linda.nilsson@edu.thorenframtid.se

 

 

(För att bli huvudledare för en grupp inom vår förening krävs att man är över 14 år, att man har ett glatt humör, vågar tala inför en grupp av barn eller vuxna och att man tycker det är roligt att träna/gympa eller dansa! Vi vill att alla ledare under sitt första år ska ha gått en basutbildning, kostnaden står vi i föreningen för.)