Start vårterminen -21

04
januari
2021

Skrivet av AG_Admin

Postat i Information

Det kommer många frågor angående när vårterminen ska dra igång samt hur man går tillväga för att anmäla sig själv eller sitt barn till våra grupper. Så här kommer en liten uppdatering kring vårt läge;

Vi brukar alltid starta vårens termin vecka 3, men i år är detta inte möjligt. De restriktioner som gäller till den 24/1 är att det inte är tillåtet att hyra gymnastikhallar, varken privat eller som förening, i Karlshamns kommun.
I nuläget är det osäkert vad som kommer gälla efter den 24/1 och vi kan därmed inte planera för en start förrän vi vet med säkerhet om restriktionerna behålls eller förändras framöver. Det är stor smittspridning i Blekinge för tillfället och vi vill självklart inte riskera något för varken våra ledare eller våra medlemmar.

Så fort vi tar nya beslut uppdateras ni via våra sociala kanaler Facebook, Instagram och vår hemsida. Håll avstånd, var rädda om er och kom ihåg att röra på er för hälsans skull.

Comments are closed.